O nás

Když chcete mít úspěch, musíte být trochu fanatičtí.
My bereme lyžování smrtelně vážně, ale i jako skvělou zábavu.

Historie výuky lyžování má v naší rodině bohatou tradici. Již mnoho let před rokem 1989 se zakladatel firmy, Michael Turek starší, věnoval výuce dětí v různých TJ a sportovních klubech. Sám také aktivně v mládí na lyžích závodil. Závodní a všechny jiné lyžařské zkušenosti se začaly na plno a komerčněji rozvíjet po roce 1990, kdy byla založena firma SKI & SPORT Turek. Vzápětí přibyl do platformy služeb i lyžařský servis, o dva roky později i půjčovna a již v první polovině devadesátých let byla naše firma jednou z mála v Praze s komplexními lyžařskými službami. Kolem roku 2000 firma zahájila úzkou spolupráci s českou značkou SPORTEN, později s dalším českým výrobcem lyží, firmou LUSTI. V poslední době se do portfolia značek přidala rakouská značka BLIZZARD. Naše zázemí v podobě turistické chaty v Krušných horách se postupně vylepšovalo, autobusové zájezdy pro děti postupně nahradilo pevné zázemí lyžařské školy v podobě dětského hřiště v krušnohorském areálu Boží Dar – Neklid, dnešním skiareálu Nový Klínovec.

V současnosti má naše firmy dvě hlavní místa působení. Krušnohorský areál Nový Klínovec je od prosince do března centrem naší lyžařské školy. Stále se rozvíjející zázemí, dětský provazový vlek a speciální dětské hřiště pro výuku těch nejmenších lyžařů jsou k dispozici v horní části areálu. Věnujeme se výuce všech věkových skupin, privátní i skupinovou formou, snažíme se učit moderně, podle nejnovějších trendů. Alpské lyžování, telemarkové lyžování, běžecké lyžování i snowboarding. Přímo v naší dřevěné chatičce u dětského hřiště je také možnost půjčovny. Druhým centrem naší firmy je kamenná prodejna v Peceradech, ve středních Čechách. Zde máme k dispozici rozsáhlou půjčovnu lyží, nabízíme strojní servis lyží a odsud vyjíždí náš tým do českých lyžařských středisek s testovací sadou lyží LUSTI, SPORTEN a BLIZZARD. Lyže půjčujeme Vám, našim budoucím zákazníkům, zcela zdarma. S výběrem poradíme a jsme schopni uspokojit všechny vaše lyžařské potřeby.

K dnešní rychlé době samozřejmě patří internetový obchod, kde najdete veškerý sortiment jak ke sjezdovému, tak i k běžeckému lyžování.

Pojďte tedy Vaše první lyžařské kroky a myšlenky nasměrovat k nám. Rádi Vás uvidíme, u nás v prodejně, v Krušných horách v lyžařské škole nebo na některé naší testovací akci. Skol !